اکسس کنترل (Access Control)

دستگاه های اکسس کنترل یا کنترل تردد، جهت کنترل ورود و خروج اماکن استفاده می شود که از طریق خروجی رله به انواع قفل های برقی و مگنتی متصل می شود و از طریق پردازش چهره، اثر انگشتو یا کارت به درب فرمان می دهد تا درب باز شود.

اکسس کنترل به مجموعه ساز و کار های امینتی گفته می شود که زمان و تعداد دسترسی افراد به یک مکان خاص را تعیین می کنند و صرفا به دسته ای خاص از افراد اجازه ی استفاده یا بازدید و یا عبور از یک نقطه ی خاص را می دهند. در یک مفهوم ساده تر اکسس کنترل را می توان کنترل دسترسی افراد به نقاط خاص از یک ساختمان یا یک وسیله تعریف کرد. هدف نهایی اکسس کنترل افزایش امنیت مکان، اموال و اطلاعات است که موجب حفظ سرمایه و افزایش بهره وری می شود.

Access-Control-System1

 

انواع دستگاه کنترل تردد

1- دستگاه کنترل تردد رمزخوان:
این دستگاه فقط با استفاده از رمز قابل استفاده می باشد و عملکرد آن بدین صورت است که با تعریف یک رمز کاربری می توان درب را باز کرد.
هنگامیکه رمز بصورت صحیح وارد شود، رله دستگاه کنترل تردد فعال شده و به درب دستور باز شدن را می دهد. دستگاه کنترل تردد رمز خوان جزو ساده ترین دستگاه های کنترل تردد می باشد که کار کردن با آن بسیار آسان و ساده است.
 access-control 3 logo
2- دستگاه کنترل تردد رمز و کارتخوان (RFID):
این دستگاه کمی از دستگاه فقط رمزخوان پیچیده تر است و قابلیت تعریف چندین کاربر را دارد. در این دستگاه ها، علاوه بر رمز کاربری، می توان کارتهای مغناطیسی و یا دستبند های مغناطیسی را تعریف کرد که هنگام قرار گرفتن کارت یا دستبند جلو دستگاه، رله فعال شده و درب باز می شود. مزیت این دستگاه در این است که می توان بدون تماس دست با دستگاه، درب را باز کرد و به همین دلیل کاربرد فراوانی در مکانهای بهداشتی مثل بیمارستان ها، اتاق عمل و … دارد.
access control card reader logo 1
3- دستگاه کنترل تردد رمز و کارت و اثر انگشت خوان:
این دستگاه ها در واقع یک اثر انگشت خوان مبتکر و حرفه ای می باشند که عملکردی کاملا دقیق داشته و جهت کنترل تردد بکار می رود و از جدیدترین و پیشرفته ترین تکنولوژی روز دنیا برخوردار است. این دستگاه ها دارای سنسور اثر انگشت، کارت خوان و رمز بوده و می توان برای افراد از هر کدام به دلخواه استفاده کرد. دستگاه دارای الگوریتمی بسیار پیشرفته است که از جدیدترین تکنولوژی برخوردار می باشد که این باعث می شود درصد خطای آن به صفر برسد.

Access Control Biometric